Ingrediencie

Naše vegetariánske cukríky - Vlasové vitaminy pre ženy a mužov sú nabité vitamínmi, biotínom a ďalšími kľúčovými prísadami pre zlepšenie sily, lesku a rastu vlasov. Najdôležitejšie sú vitamín A, vitamín C, vitamín D, vitamín E, vitamín B-6, kyselina listová, vitamín B-12, biotín, vitamín B-5 – kyselina pantothenová, jód, zinok, cholín a inositol. IvyBears® výborne chutia a sú vyrobené z prírodných ingrediencií v jedinečnom zložení pre mužov a ženy. Nižšie je stručné vysvetlenie kľúčových zložiek:

Vitamín A (palmitát)

Vitamín A prispieva k ochrane pokožky a pokožky hlavy tým, že podporuje tok a obeh kyslíka v krvi. Zvýšená cirkulácia kyslíka na pokožke hlavy dodáva našej pokožke hlavy živiny, ktoré naše vlasy potrebujú pre dlhšie a silnejšie vlasy. Tento silný vitamín má antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť naše vlasové folikuly pred problémami, ako je vypadávanie vlasov. Vitamín A pomáha aj pri problémoch súvisiacich so suchosťou kvôli svojej schopnosti hydratovať pokožku hlavy; podporuje tvorbu prírodných olejov nášho tela (známy ako sébum).

Biotín

Biotín je pravdepodobne najdôležitejší vitamín, ktorý môžeme použiť na podporu rastu vlasov. Biotín podporuje zdravie našej pokožky hlavy tým, že produkuje viac mastných kyselín, ktoré zase prispievajú k zdraviu vlasov. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín spôsobuje množstvo problémov s vlasmi, ako je suchá, šupinatá pokožka, lupiny, suché, krehké vlasy alebo ekzém, čo môže nakoniec viesť k strate vlasov. Konzumácia potravín s vysokým obsahom biotínu alebo užívanie doplnku biotínu pomôže v boji proti vypadávaniu vlasov. V ideálnom prípade by sa mal biotín používať v kombinácii s ďalšími vitamínmi B, aby sa zvýšil prínos biotínu.

Vitamín C (kyselina askorbová)

Štúdia časopisu Journal of Clinical and Estetic Dermatology zdôrazňuje používanie vitamínu C na zlepšenie rastu vlasov. Účastníci, ktorým bol podaný komplex vitamínov na vlasy obsahujúci vitamín C, zaznamenali rýchlejší rast vlasov v porovnaní s tými, ktorí neužívali komplex obsahujúci vitamín C. Vitamín C je pre naše telo životne dôležitý pre rozvíjanie kolagénu, čo nám pomáha posilňovať vlasy.

Vitamín E

Vitamin E podporuje krvný obeh. Okrem liečenia a ochrany vlasov nám pomáha aj s jemnými líniami a vráskami na pokožke. Rovnako ako vitamín A, vitamín E pomáha priniesť viac kyslíka do pokožky hlavy, aby podporil zdravý rast vlasov. Keď sa užívajú spolu s vitamínom C, môžu naše vlasy ešte viac zlepšiť svoju pevnosť a elasticitu.

Vitamín B-6

Vitamín B-6 je zvlášť užitočný pri boji proti vypadávaniu vlasov. Pomáha nášmu telu vytvárať bunky a privádzať kyslík do našej pokožky hlavy, vlasové folikuly budú môcť produkovať zdravšie vlasy. Pri užívaní zinku tieto dve zložky spolu pomáhajú redukovať látku nazývanú DHT, ktorá môže spôsobiť vypadávanie vlasov.

Kyselina listová (vitamín B-9)

Kyselina listová pomáha nášmu telu opraviť našu DNA. Aktívne podporuje delenie buniek tak, aby vlasové folikuly mohli produkovať zdravé vlasy. Najväčším prínosom je zníženie vypadávania vlasov a zabránenie stenčovaniu. V ideálnom prípade by sa mala kyselina listová užívať spolu s vitamínom B-12. Nedostatky môžu spôsobiť nadmerné poškodenie vlasov alebo vypadávanie vlasov.

Vitamín B-12

Vitamín B-12 zvyšuje rast vlasov tým, že podporuje energetický proces nášho tela a tvorbu červených krviniek. Červené krvinky sú zodpovedné za dopĺňanie kyslíka v pokožke hlavy, čo nám pomáha pri raste vlasov. Užívanie vitamínu B-12 sa vzťahuje aj na vyššiu energiu a vitalitu.

Kyselina pantothenová (Vitamín B-5)

Vitamín B-5 stimuluje rast vlasov podporou prirodzeného keratínu nášho vlasu. Pomôže to vymeniť vlasy, ktoré sa nám stratili kvôli nadmernému vypadávaniu alebo lámaniu vlasov. Pri nedostatku vitamínu B-5 je pre naše vlasy ťažké, aby rástli stabilne. Štruktúra našich vlasov a kože závisí od toho, že vitamín B-5 zostáva zdravý.

Vitamín D

Vitamín D je veľmi dôležitý pri regulácii hladín a vstrebávaní fosfátu a vápnika v tele, ktorá zabezpečuje, aby boli kosti, kože, nechty a vlasy silné a dobre vyživované. Nedostatok vitamínu D môže spôsobovať nadmerné vypadávanie vlasov. Vitamín D sa nachádza v zdravých vlasových folikuloch. Vitamín D znižuje stres, ktorý býva veľmi často spájaný so stresovým vypadávaním vlasov. Vitamín D je veľmi dôležitý pre metabolizmus rastu vlasov, kde vyživuje a stimuluje vlasový folikul. Ak je vo folikuloch prítomný, vlasy rastú od úplného začiatku zdravé a silné a s primeranou rýchlosťou.

Jód

Jód prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy, ktorá reguluje rýchlosť metabolizmu. Je dôležitý pre duševnú pohodu, zdravie kože a vlasov, primeranú reguláciu telesnej teploty a správnu funkciu metabolizmu. Bojuje tým proti vypadávaniu vlasov a dodáva im silu a hydratáciu. Má tiež antibakteriálne a antiparazitické schopnosti, ktoré pomáhajú proti infekciám vlasovej pokožky. Čistí folikuly a korienky, a vlasy tak môžu rásť rýchlejšie. Ak máte dostatok jódu, budete primerane aktívni, vitálni a duševne čulí. Jód má ďalej vplyv na aktivitu alfa - amylázy, čo je jeden z enzýmov vznikajúcich v pankrease, ktorý sa podieľa na trávení tukov.

Zinok

Zinok je stopový prvok vyskytujúci sa v ľudskom tele. Zinok je veľmi dôležitý pri rôznych telesných procesoch a funkciách, napríklad pri bunkovej reprodukcii, udržiavaní hormonálnej rovnováhy, správnom vstrebávaní vitamínov a pri syntéze bielkovín. Všetky tieto procesy sú nevyhnutné pre správny rast vlasov, a preto je potrebné dostatočné množstvo tohto minerálu, aby sa zabránilo rednutiu a vypadávaniu vlasov. Zinok podporuje rozmnožovanie buniek, rast tkanív a opravu poškodených tkanív, taktiež podporuje funkciu mazových žliaz, ktoré sú pripojené na vlasové folikuly v dobrom stave, čím sa znižuje šanca na vypadnutie vlasu.

Cholín

Cholín patrí medzi vitamíny skupiny B. Zabraňuje hromadeniu cholesterolu a tuku v organizme, a tak pomáha zabraňovať rozvoju aterosklerózy (upchatie ciev tukmi) a s tým súvisiacemu vzniku srdcovo-cievnych ochorení (srdcový infarkt, mozgová mŕtvica a pod.). Má veľký vplyv na zlepšenie pamäti. Tým, že zvyšuje prietok krvi v cievach, zvyšuje prekrvenie vlasovej pokožky, a tým aj zásobovanie vlasových folikul dôležitými látkami potrebnými na udržanie zdravého rastu vlasu.

Inositol

Inositol je vitamín, ktorý napomáha dobrému a zdravému spánku. Môže mať aj upokojujúce účinky a upokojuje myseľ. Podporuje plodnosť, rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Vedie k zníženiu škodlivého cholesterolu v krvi a krvného tlaku. Zabraňuje žalúdočným problémom. Spomaľuje starnutie buniek a pomáha predchádzať vzniku civilizačných ochorení, akými sú rakovina či cukrovka. Vďaka inositolu nepodliehajú vlasové folikuly rýchlo starnutiu a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Fialová mrkva

Je veľmi pozitívna pre dobré zažívanie a slúži ako prevencia proti rakovine prsníka

Vitamín A (palmitát)

Vitamín A prispieva k ochrane pokožky a pokožky hlavy tým, že podporuje tok a obeh kyslíka v krvi. Zvýšená cirkulácia kyslíka na pokožke hlavy dodáva našej pokožke hlavy živiny, ktoré naše vlasy potrebujú pre dlhšie a silnejšie vlasy. Tento silný vitamín má antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť naše vlasové folikuly pred problémami ako je vypadávanie vlasov. Vitamín A pomáha aj s problémami súvisiacimi so suchosťou kvôli svojej schopnosti hydratovať pokožku hlavy; podporuje tvorbu prírodných olejov nášho tela (známy ako sebum).

biotín

Biotín je pravdepodobne najdôležitejšie vitamín, ktorý môžeme použiť k podpore rastu vlasov. Biotín podporuje zdravie našej pokožky hlavy tým, že produkuje viac mastných kyselín, ktoré zase prispievajú k zdraviu vlasov. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín spôsobuje množstvo problémov s vlasmi, ako je suchá, šupinatá pokožka, lupiny, suché, krehké vlasy alebo ekzém, čo môže nakoniec viesť k strate vlasov. Konzumácia potravín s vysokým obsahom biotínu, alebo užívanie doplnku biotínu, pomôže v boji proti vypadávaniu vlasov. V ideálnom prípade by mal byť biotín používať v kombinácii s ďalšími vitamínmi B, aby sa zvýšil prínos biotínu.

Vitamín C (kyselina askorbová)

Štúdia časopisu Journal of Clinical and Estetic Dermatology zdôrazňuje použitie vitamínu C k zlepšeniu rastu vlasov. Účastníci, ktorým bol podaný komplex vitamínov na vlasy obsahujúci vitamín C, zaznamenali rýchlejší rast vlasov v porovnaní s tými, ktorí neužívali komplex obsahujúci vitamín C. Vitamín C je pre naše telo životne dôležitý pre rozvíjanie kolagénu, čo nám pomáha posilňovať vlasy.

vitamín E

Vitamín E podporuje krvný obeh. Okrem liečenia a ochrany vlasov nám pomáha aj s jemnými líniami a vráskami na pokožke. Rovnako ako vitamín A, vitamín E pomáha priniesť viac kyslíka do pokožky hlavy, aby podporil zdravý rast vlasov. Keď sú užívané spoločne s vitamínom C, môžu naše vlasy ešte viac zlepšiť svoju pevnosť a elasticitu.

Vitamín B-6

Vitamín B-6 je obzvlášť užitočný pre boj proti vypadávaniu vlasov. Pomáha nášmu telu vytvárať bunky a privádzať kyslík do našej pokožky hlavy, vlasové folikuly budú môcť produkovať zdravšie vlasy. Pri užívaní zinku tieto dve zložky spoločne pomáhajú redukovať látku nazývanú DHT, ktorá môže spôsobiť vypadávanie vlasov.

Kyselina listová (vitamín B-9)

Kyselina listová pomáha nášmu telu opraviť našu DNA. Aktívne podporuje delenie buniek tak, aby vlasové folikuly mohli produkovať zdravé vlasy. Najväčší prínos je zníženie vypadávanie vlasov a zamedzenie stenčovanie. Ideálne by mala byť kyselina listová užívaná spolu s vitamínom B-12. Nedostatky môžu spôsobiť nadmerné poškodenie vlasov alebo vypadávanie vlasov.

Vitamín B-12

Vitamín B-12 zvyšuje rast vlasov tým, že podporuje energetický proces nášho tela a tvorbu červených krviniek. Červené krvinky sú zodpovedné za doplňovanie kyslíka v pokožke hlavy, čo nám pomáha v raste vlasov vlasy. Užívanie vitamínu B-12 sa vzťahuje aj na vyššiu energiu a vitalitu.

Kyselina pantoténová (Vitamín B-5)

Vitamín B-5 stimuluje rast vlasov podporou prirodzeného keratínu nášho vlasu. To pomôže vymeniť vlasy, ktoré boli stratené kvôli nadmernému vypadávaniu alebo lámanie vlasov. Pri nedostatku vitamínu B-5 je pre naše vlasy ťažké, aby rástli stabilne. Štruktúra našich vlasov a kože závisí na tom, že vitamín B-5 zostáva zdravý.

vitamín D

Vitamín D je veľmi dôležitý pri regulácie hladín a vstrebávanie fosfátu a vápnika v tele, ktorá zabezpečuje, aby boli kosti, kože, nechty a vlasy silné a dobre vyživované. Nedostatok vitamínu D môže spôsobovať nadmerné vypadávanie vlasov. Vitamín D sa nachádza v zdravých vlasových folikulách. Vitamín D znižuje stres, ktorý býva veľmi často spájaný so stresovým vypadávaním vlasov. Vitamín D je veľmi dôležitý pre metabolizmus rastu vlasov kde vyživuje a stimuluje vlasový folikul. Ak je vo folikulách prítomný, vlasy rastú od samého začiatku zdravé a silné s náležitou rýchlosťou.

jód

Jód prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy, ktorá reguluje rýchlosť metabolizmu. Je dôležitý pre duševnú pohodu, zdravie kože a vlasov, primeranú reguláciu telesnej teploty a správnu funkciu metabolizmu. Tým bojuje proti vypadávaniu vlasov a dodáva im silu a hydratáciu. Má tiež antibakteriálne a antiparazitické schopnosti, ktoré pomáhajíproti infekciám vlasovej pokožky. Čistí folikuly a korienky a tak môžu vlasy rásť rýchlejšie. Ak máte dostatok jódu, budete primerane aktívni, vitálne a mysliaci. Jód má ďalej vplyv na aktivitu alfa - amylázy, čo je jeden z enzýmov vznikajúcich v pankrease, ktorý sa podieľa na trávení tukov.

zinok

Zinok je stopový prvok vyskytujúce sa v ľudskom tele. Zinok je veľmi dôležitý pri rôznych telesných procesoch a funkciách, napríklad pri bunkovej reprodukcii, udržovanie hormonálnej rovnováhy, správnom vstrebávanie vitamínov a pri syntéze bielkovín. Všetky tieto procesy sú nevyhnutné pre správny rast vlasov, a preto je potrebné dostatočné množstvo tohto minerálu, aby sa zabránilo rednutie a vypadávanie vlasov. Zinok podporuje množenie buniek, rast tkanív a opravu poškodených tkanív, podporuje tiež funkciu mazových žliaz, ktoré sú pripojené na vlasové folikuly v dobrom stave, čím sa znižuje šanca na vypadnutie vlasu.

cholín

Cholín patrí medzi vitamíny skupiny B. Zabraňuje hromadeniu cholesterolu a tuku v organizme a tak pomáha zabraňovať rozvoju aterosklerózy (upchatie ciev tuky) a s tým súvisiacemu vzniku srdcovo-cievnych ochorení (srdcový infarkt, mozgová mŕtvica a pod.). Má veľký vplyv na zlepšenie pamäti. Tým že zvyšuje prietok krvi v cievach, zvyšuje prekrvenosť vlasovej pokožky a tým aj zásobovanie vlasových folikul dôležitými látkymi potrebnými na udržanie zdravého rastu vlasu.

inositol

Inositol je vitamín, ktorý pomáha k dobrému a zdravému spánku. Môže mať aj upokojujúce účinky a upokojuje myseľ. Podporuje plodnosť, rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Vedie k zníženiu škodlivého cholesterolu v krvi a krvného tlaku. Zabraňuje žalúdočným problémom. Spomaľuje starnutie buniek a pomáha predchádzať vzniku civilizačných ochorení akými sú rakovina či cukrovka. Vďaka Inozitolu vlasové folikuly nepodliehajú toľko starnutia a bráni vypadávaniu vlasov.